top of page

O NÁS

Knihy

KrimiAntik.cz je první český online antikvariát zaměřující se na TRUE CRIME žánr a knihy s tématikou skutečného zločinu. Ačkoli je naše zaměření poměrně úzké, snažíme se, aby náš výběr knih byl co nejbohatší a každý, koho daná tématika zajímá, si u nás dokázal vybrat.

Mezi námi nabízenými knihami můžete nalézt nejen literaturu faktu a knihy o případech mnoha sériových a masových vrahů, ale rovněž tituly věnující se kriminalistice, kriminologii, právu, práci policie či forenzní psychologii. I když jsme antikvariát, a tedy v prvé řadě nabízíme kousky starší, které již v knihkupectvích nenajdete, do naší nabídky budeme zařazovat i knihy úplně nové – čerstvě vydané.

Naším cílem je poskytnout vám naše "know-how" v true crime světě a umožnit vám dostat se k těm nejlepším knihám, které se touto tématikou zabývají.

KrimiAntik.cz byl spuštěn v roce 2022, ale jeho vzniku předcházela dlouhá cesta, o které si můžete přečíst zde. Ve zkratce - vše začalo v roce 2009, když autor webu www.serialkillers.cz, Tomy, začal shromažďovat zdroje a informace pro přípravu článků. Četba velkého množství knih o skutečném zločinu postupem času přerostla ve sběratelskou vášeň (Tomy jich má nyní ve sbírce již přes 300) a z této záliby se zrodil i nápad podělit se o nabyté know-how s dalšími lidmi a umožnit jim dostat se k někdy velmi těžce dostupným a vzácným knižním kouskům.

bottom of page